Propagandni odsek

Vsako novo leto pričnemo s prvo akcijo, ki se imenuje Planinski večer s fotografijami. Ob gledanju fotografij obujamo lepe spomine na minule izlete, ki jih v našem društvu skrbno izberemo, da je za vsakega nekaj.

Dvakrat na leto objavimo članek v Glasilu Občine Gornji Grad, kjer izvirno predstavimo izlete, tabore, delovne akcije, smučarska tekmovanja, prireditve, in se trudimo, da bi vse pomembne informacije pricurljale na vsako še tako oddaljeno gorsko kmetijo.

Predvsem pozimi bi radi našim planincem ponudili tudi kakšno poučno predavanje na temo človek in gore ter s področja okoljevarstva, kulture bivanja v naravnem okolju in še kaj.

Potreba po novem odseku, ki bi se ukvarjal izključno z informiranjem in obveščanjem, se je pokazala šele pred nekaj leti, zato je propagandni odsek v našem planinskem društvu najmlajši odsek. Ob pridobivanju izkušenj prihajamo do novih dobrih idej, ki jih v duhu prostovoljstva poskušamo čim več uresničevati.